Příslušenství

Příslušentví k našim elektrickým otevíračům slouží z pravidla k zautomatizování příkazů (otevřít/zavřít) v závisloti na vnějších podmínkách (teplota, vlhkost, déšť, vítr, světlo). Mezi základní příslušenství patří:

Termostaty a čidla tepla: davájí signál k zavření nebo otevření oken (světlíků) při překročení nastavené teploty. Pokud je požadován v systému jen termostat, není nutné instalovat řídící centrálu. Termostat lze přímo propojit s motorem.

Vlhkoměry: davájí signál k zavření nebo otevření oken (světlíků) při překročení nastavené relativní vlhkosti. Pokud je požadován v systému jen vlhkoměr, není nutné instalovat řídící centrálu. Termostat lze přímo propojit s motorem.

Čidla deště:Dávájí signál k zavření oken (světlíků) při detekci deště nebo sněhu na svém povrchu. Jsou vyhřívaná. Při požadavku na čidlo deště v systému, je nutné instalovat řídící centrálu.

Čidla větru:při překročení nastavené rychlosti větru dávají signál k zavření okenních křídel (křídla světlíku) a chrání je tak proti poškození v důsledku silného větru. Při požadavku na čidlo větru v systému, je nutné instalovat řídící centrálu.

Čidla světla:k čidle větru je přidána funkce reagovat na denní světlo a tak např. větrat v závislosti na východu Slunce.

Řídící centrály: instalují se v případě, pokud je vyžadováno čidlo deště, světla nebo větru. Lze doplnit i termostatem nebo vlhkoměrem. Samozřejmostí je připojení ručního tlačítka.

Dálkové ovládání:K ovládání motorů je možno použít radiové nebo infračervené dálkové ovládání.